Violončelės genijus ir kamerinės muzikos perlai

Manaev

Ketvirtasis tarptautinis Lietuvos kamerinės muzikos festivalis, spalio 10 d. 17val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, kviečia visus klasikinės muzikos mylėtojus į pasaulinio garso violončelininko-virtuozo Konstantino Manaevo koncertą.

Festivalio svečio iš Vokietijos, violončelininko Konstantin Manaev, išskirtinio lygio, tarptautinį pripažinimą pelniusio atlikėjo ir VDU Kamerinio orkestro  tandemas, suteiks unikalią galimybę mėgautis giliu ir nepaprastai emocionaliu grojimu, jau pavergusiu tūkstančius klausytojų visame pasaulyje.

Koncerto programoje kompozitorių- P.Čaikovskio, J. S.Bacho, R.Schumano ir kitų kompozitorių kūriniai.

Konstantin Manaev – pasaulinio garso violončelės virtuozas, eilės tarptautinių  konkursų nugalėtojas, laukiamas svečias prestižiniuose klasikinės muzikos festivaliuose. Su aktyviais solo pasirodymais K. Manaev įtvirtino save kaip kamerinis muzikantas. Jis yra dažnas svečias Festspielen Mecklenburg -Vorpommern, Schleswig-Holstein muzikos festivalyje, Montebello Festivalyje, Piatigorsky Festivalyje Los Anžele, Viana do Castelo tarptautiniame muzikos festivalyje, Viva Cello tarptautiniame violončelės festivalyje ir M.Rostropovičiaus muzikos festivalyje Bazelyje. Konstantin Manaev reguliariai koncertuoja su kamerinės muzikos atlikėjais tokiais kaip Zakhar Bron, Bruno Giuranna, Misha Maisky, Felix Renggli, Francois Benda ir Radovan Vlatkovic.Šiuo metu atlikėjas yra vienas geidžiamiausių violončelininkų pasaulio koncertų salėse, suburiantis į jų erdves didžiulę klausytojų auditoriją. Atlikėjo koncertinių turų maršrutas driekiasi nuo Rusijos iki JAV ir Japonijos.

Violončelės virtuozas K.Manaev pagarsėjęs ne tik neįtikėtina šio instrumento valdymo technika, bet ir turintis užburiantį reto grožio garsą, kuris gerąja prasme apstulbina net išrankiausią klausytoją.

K.Manaev  jau yra koncertavęs Vilniuje Šv.Kotrynos bažnyčioje bei Kauno Filharmonijoje 2013 m.spalio mėnesį, kur jo koncertai praėjo su didžiuliu pasisekimu ir sulaukė ne tik aukščiausio eilinių klausytojų – klasikinės muzikos gurmanų, bet ir profesionalių muzikantų bei muzikos kritikų įvertinimo.

 

VDU kamerinis orkestras (vyr.dirigentas Jonas Janulevičius), įkurtas 2010 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, iki šiol yra vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste. Pradėjęs karjerą kaip studentų kolektyvas, ilgainiui tapo profesionalių muzikantų orkestru. Šiuo metu kolektyvas ne tik plečia klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje, bet ir tarptautiniu lygiu atstovauja Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoja juos užsienyje. Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove.

2013 m. liepos mėnesį orkestras debiutavo prestižiniame Shlezwigo-Holsteino festivalyje Vokietijoje-čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. Lietuvoje orkestras koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose: tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje, tarptautiniame festivalyje „Muzikos ruduo“, tarptautiniame festivalyje „Operetė Kauno pilyje“ Šių vizitų metu buvo pradėta bendradarbiauti su projektų vykdytojais ir atlikėjais iš Vokietijos, Norvegijos, Kipro, Italijos.

Orkestro vyr. dirigentas – Jonas Janulevičius, sukaupęs patirtį diriguodamas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas, šiemet apdovanotas auksiniu scenos kryžiumi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>