Eksperimentuoti nebijantis VDU kamerinis orkestras – sezoną pradeda staigmenomis

20543682_1315482368580166_8236774112597743578_o (1)

Už drąsa laužyti stereotipus vis daugiau gerbėjų dėmesio sulaukiantis VDU kamerinis orkestras pradeda šeštąjį kūrybinį sezoną. Prieš grįždamas į sceną, kolektyvas išbandė instrumentų skambesį mistiniuose Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose. Šiame architektūros ir gamtos muziejuje po atviru dangumi, dirigento Jono Janulevičiaus vedami muzikantai atliko kompozitorių Peter Warlock, Leoš Janáček ir Vidmanto Bartulio kūrinių fragmentus. Atlikimas įamžintas muzikiniuose video klipuose, kurie tampa šio naujojo sezono orkestro vizitinėmis kortelėmis.

VDU kamerinis orkestras / VMU chamber orchestra. Peter Warlock / Leoš Janáček.

VDU kamerinis orkestras / VMU chamber orchestra. Vidmantas Bartulis.

Tarptautinėje arenoje pripažįstamas kolektyvas neatsitiktinai pasirinko V. Bartulio kūrinį. Jaunas orkestras užsienio publikai nori pristatyti spalvingą lietuvių autorių kūrybą. Įdomias scenines partnerystes pristatę Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vokietijoje, šį sezoną su VDU kamerinio orkestro klasikinės muzikos interpretacijomis turės progą susipažinti klausytojai Rusijoje. Orkestras pasirodys prestižinėje Ermitažo salėje, Sankt Peterburge.

AKS-52

Sezono pradžią simbolizuojantys du video klipai tik dar stipriau pabrėžia pagrindinį orkestro tikslą – būti atviriems bet kokiems iššūkiams, eksperimentams, tačiau visuomet ypatingą dėmesį skirti kokybei ir kaskart pateisinti gerą orkestro vardą.

„VDU kamerinis orkestras nuolat neria į naujas patirtis. Muzikantai koncertuoja tiek su pasaulyje pripažintais klasikos atstovais, tiek su populiariosios muzikos atlikėjais, nuolat seka naujoves ir į jas reaguoja. Kolektyvas universalus ir profesionaliai gali atlikti labai įvairaus stiliaus muziką”, – pristatydama jau šeštąjį muzikinį sezoną sako orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė.

Turtingą istroriją menančiuose Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose atlikti skirtingų autorių kūriniai, pristato publikai ne tik virtuazišką muziką, akį traukiančius vaizdus, bet ir atkreipia dėmesį į kiekvieną kolektyvo narį.

„Orkestras turi būti tarsi suderintas mechanizmas, kad išgautų kokybišką skambesį. Tačiau nenorime jo pozicionuoti kaip vieno darinio. Mūsų jauną kolektyvą sudaro profesionalūs individualūs muzikantai, skirtingos ir įdomios asmenybės. Norime, kad publika turėtų progą susipažinti su jų įvaldytais instrumentais ir pamatytų kūryba degančias jų akis”, – apie video klipuose įamžintą komandą sako orkestro vyr. dirigentas Jonas Janulevičius.

Gastrolėmis paįvairintą sezoną VDU kamerinis orkestras nenuvils ir savo šalies publikos. Kaip visuomet repertuare bendradarbiavimas su skirtingų muzikos žanrų atlikėjais, kūrybiniai eksperimentai ir teminiai koncertai. Gruodžio 14d. orkestras tradiciškai švęs savo gimtadienį, šį kartą kartu su Evelina Sašenko ir akordeonininku Nerijumi Bakula, na o gruodžio 31d. su didžiulio dėmesio 2016 metais sulaukusia tarpukario šlagerių programa palydės senuosius metus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>